Dominacja na Akademickich Mistrzostwach Polski

SWFiSWydarzenia

W dniach 12-13 maja 2018 roku w Parku Śląskim w Chorzowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. W zmaganiach wystartowała reprezentantka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej – Gabriela Wojtyła, która była przed rozpoczęciem zmagań jedną z faworytek do czołowych lokat w Mistrzostwach.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. Rywalizacja w wyścigu kobiet była bardzo zacięta. Reprezentantka Klubu Uczelnianego AZS ATH Bielsko-Biała uplasowała się na drugim miejscu, tracąc do zwyciężczyni zaledwie 0,88 sekundy. Zdobycie srebrnego medalu na Akademickich Mistrzostwach Polski było najlepszym wynikiem reprezentanta Naszego Klubu od 2012 roku, kiedy to Anna Berezik w narciarstwie alpejskim została Akademicką Mistrzynią Polski.

Następnego dnia uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. Tego dnia nie było mocnych na zawodniczkę ATH. Nasza reprezentantka zdominowała ten wyścig i o ponad 2 minuty pokonała pozostałe rywalki zdecydowanie zwyciężając i pozostawiając pozostałe rywalki daleko w tyle.  Nasza zawodniczka jest studentką I roku i z pewnością w kolejnych latach będzie walczyła o najwyższe laury w Akademickich Mistrzostwach Polski.