Gabriela Wojtyła z dwoma medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Aktualności

Między 28-30 sierpnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej reprezentowała Gabriela Wojtyła, która zdobyła dwa medale.

W sobotę zawodniczka Akademickiego Związku Sportowego ATH zdobyła srebrny medal w Wyścigu Indywidualnym na Czas Kobiet, według której zawodniczki zostały zakwalifikowane do wyścigu kolejnego dnia. Do podium zabrakło jedynie 1 sekundy. W niedzielę jednak bezkonkurencyjnie triumfowała podczas Wyścigu Głównego Kobiet, wygrywając złoto.

W tym roku impreza zorganizowana została przez Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Wyścig odbył się na terenie Orawki, miejscowości położonej u podnóża Babiej Góry. Wzięło w nim udział 131 uczestników, reprezentujących uczelnie z całej Polski.

Gabriela Wojtyła jest reprezentantką Polski w MTB, zeszłoroczną złotą i srebrną medalistką AMP w Kolarstwie Górskim oraz brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Świata „Braga 2018” w formule cross country, a na co dzień studentką Budownictwa na Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska.