Sukces naszych łuczników na Mistrzostwach Polski Studentów

Aktualności
18 września 2020 roku w Żywcu odbyły się Mistrzostwa Polski Studentów w łucznictwie. Nasi studenci wrócili z medalami.

Organizowane w zeszły piątek zawody miały rekordową ilość uczestników. Wystartowało w nich aż 100 zawodniczek i zawodników w dwóch kategoriach: łuki klasyczne i bloczkowe. Po kwalifikacjach w łukach klasycznych drużyna naszych studentek, w składzie: Karolina Jurasz, Zuzanna Grzymek,  Joanna Misiura, Magdalena Ślusarczyk; zajmowała pierwsze miejsce z wynikiem 1651 punktów. W finale, który odbył się w warunkach półmroku, nasze zawodniczki zmierzyły się ze studentkami Uniwersytetu Jagiellońskiego i wygrały ten pojedynek 6:2 w punktach setowych.

Drużyna studentów w składzie Oskar Kasprowski, Krystian Patryas, Dominik Patryas i Patryk Cacak w kwalifikacjach ustrzeliła wynik 1779 punktów i zajmowała pierwsze miejsce. Jednak w finałowym pojedynku musiała uznać wyższość studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i ostatecznie zdobyła srebrny medal.

Nasi studenci wystartowali również w kategorii mikst (drużyny mieszane). Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, sędzia główny zawodów podjął decyzję o odstąpieniu od rozgrywania rundek i uznaniu wyników kwalifikacji za ostateczny wynik zawodów. Drugie miejsce zajął mikst studentów pierwszego roku ATH: Karolina Jurasz i Oskar Kasprowski, 8. miejsce mikst Zuzanna Grzymek z Patrykiem Cacakiem. Kolejna drużyna reprezentantów Akademii w składzie Joanna Misiura i Krystian Patryas zajęła 11. miejsce, natomiast czwarty mikst ATH, Magdalena Ślusarczyk i Dominik Patryas, zajął miejsce 15.

Naszym studentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.