Wyniki turnieju szachowego

Aktualności

Wczoraj miłośnicy “królewskiej gry” – pracownicy, studenci, absolwenci ATH oraz sympatycy naszej uczelni – mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szachowe podczas Otwartych Mistrzostw ATH.

W turnieju wzięło udział 54 szachistów. Gra toczyła w systemie 10’+5″ na dystansie 7 rund dla każdego zawodnika, zgodnie z obowiązującymi przepisami gry FIDE i Kodeksem Szachowym Polskiego Związku Szachowego. Odprawę techniczną przeprowadził Pan Michał Paździora ze Śląskiego Związku Szachowego, sędzia główny zawodów; po niej szachiści przystąpili do rozgrywania turniejowych partii.

Podczas czterogodzinnych zmagań, po rozegraniu 7 partii, pierwszym Mistrzem ATH został Jacek Sokołowski, zdobywając 7 punktów (wygrane wszystkie partie) oraz puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Kozakowi – 6 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął absolwent ATH – Mesut Ülger, który turniej zakończył z wynikiem 5,5 punktu.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli zawodnicy z tą samą liczbą 5 punktów, wobec czego konieczna była punktacja pomocnicza. Ostatecznie lista najlepszych zawodników ukształtowała się następująco:

10. miejsce: Paweł Więcek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, w szczególności tych najmłodszym, dzielnie stawiającym pierwsze kroki w królewskiej grze!

Pełne wyniki turnieju dostępne są w linku poniżej:

__________________________________

Turniej został zorganizowany w ramach projektu “Sportowe rozgrywki akademickie: pracownicy/absolwenci ATH/studenci ATH” i dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki – popularyzacja nauki i promocja sportu”.